sobota, 3 października 2015

Deska do prasowania Minky Ergo Ironing Board - recenzja

Tak, to znowu ja ;))

Tym razem muszę Wam pokazać rzecz, której zakup znacznie ułatwił mi czynność domową, którą i tak lubię, ale stała się teraz jeszcze bardziej łatwa i przyjemna.

Mowa o prasowaniu i desce Minky Ergo.


Zakupiona ponad 2 tygodnie temu, przetestowana została już pod każdym kontem. Kupując deskę, szukałam przede wszystkim dużej i stabilnej, z trzymadełkiem na żelazko. Na Amazon.co.uk, za 35 funtów   znalazłam produkt, który miał spełniać moje oczekiwania w 200% - deska ogromna, bo o rozmiarze 122cm x 38cm, z trzymadełkiem na żelazko z dwoma otworami ( dla prawo i lewo ręcznych), co przyda się również do wieszania wieszaków na np. uprasowane koszule. Ponad to - trzymadełko posiada gumki, które uniemożliwiają ześlizgnięcie się żelazka ( bezpieczne w szczególności przy posiadaniu zwierząt domowych/dzieci, gdzie stabilność deski i żelazka na niej są bardzo ważne). Gumki te oczywiście są odporne na ciepło. 


Deska posiada również bardzo fajne rozwiązanie, "ogarniające" kwestię kabla, który to zawsze albo się plątał tu i ówdzie, albo zawadzał o deskę utrudniając prasowanie. Minky Ergo posiada klipsa podtrzymującego kabel, którego możemy przestawić w dowolne miejsce na desce. Sprawia to, że kabel żelazka jest zawsze na swoim miejscu i nie utrudnia nam pracy.


Jeśli chodzi o sam pokrowiec znajdujący się na desce - jest bardzo dobrze przylegający, nie zwija się, nie przesuwa. Gąbka pod spodem jest bardzo gruba, a materiał z którego jest wykonany jest bardzo dobrej jakości, co gwarantuje, że deska nie przetrze się zbyt szybko. Spód deski wykonany jest z siateczki metalowej, co umożliwia swobodne przedostawanie się pary z żelazka pod deskę i zarazem przez ubranie. Producent deklaruje zwiększoną efektywność prasowania przez materiał, z jakiego jest zrobiona część deski, tzw. "ergo zone". Niestety - nie zauważyłam, żeby prasowało się szybciej/efektywniej w związku z tym udoskonaleniem. Niemniej jednak, deska wygląda bardzo profesjonalnie i na pewno jest produktem godnym polecenia.

Plusy:
+ stabilna
+wygodna, bo duża
+wygodny uchwyt na żelazko z gumkami
+klips na przewód
+dobra jakość wykonania

Minusy:
-minimalnie ślizga się na panelach (lepiej się sprawdza na dywanie)

Podsumowując: warto kupić - bardzo ułatwia prasowanie.

2 komentarze:

  1. Tzymadełko na żelazko to ważna rzecz! Mi osobiście przy prasowaniu pościeli spadło już dwa razy i nie dalej jak tydzień temu kupiłam właśnie nową deskę z owym porządnym trzymadełkiem :) Ale ta Twoja i tak wygląda na bardziej stabilną i chyba jest ciut większa :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Prasowanie pościeli na małej desce bez trzymadełka to był mój najgorszy koszmar ;D na nowej zdecydowanie łatwiej mi to idzie :)

      Usuń