środa, 16 kwietnia 2014

Ulubiona forma zajęć fitness.

Fitness jest bardzo fajnym pomysłem dla tych z nas, które nie lubią monotonii i wykonywania non stop jednej i tej samej formy aktywności fizycznej. Ostatnimi czasy kluby fitness wymyślają coraz to nowsze formy zajęć, wręcz można się w nich pogubić! Wyjaśnijmy sobie więc kilka nazw, występujących najczęściej.

Zumba - zajęcia fitness będące połączeniem tańców latino oraz klasycznych układów fitness. Uczestnicy wykonują pod okiem instruktora choreografie taneczne, mając przy tym ogrom zabawy i wyzwalając pozytywną energię. Instruktor zumby powinien być na tyle energiczny, aby zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy i umacniania swojej samooceny. Podczas godziny takich zajęć spalamy nawet 500kcal!


ABT - abdominal, buttocks, thighs, czyli brzuch, uda, pośladki. Zajęcia nastawione na spalanie tkanki tłuszczowej i rzeźbienie dolnych partii ciała - pośladków, ud i brzucha. Mogą być urozmaicone np. użyciem gum, ciężarków lub piłek. Rozpoczynają się rozgrzewką, natomiast drugą część stanowią ćwiczenia statyczne. 

 

Pilates -zajęcia mające na celu koncentrację oraz odprężenie ciała oraz ducha. Zawierają czasami elementy jogi, głównie oparte na strechingu. Wzmacniają mięśnie głębokie brzucha oraz okolic ud.Step - forma fitnessu wykonywana na przyrządzie przypominającym schodek/stopień. W rytm muzyki na step wchodzi się oraz z niego schodzi, skacze i obraca. Zajęcia idealne na spalanie tkanki tłuszczowej, rzeźbienie ud, łydek i pośladków. Występują różne jego odmiany np. power step - z hantlami, dla bardziej zaawansowanych, zumba step - połączenie zumby i stepu. 


Pump - zajęcia z użyciem hantli lub sztang. Nastawione na budowanie wszystkich partii mięśniowych ( a nie tak jak by się wydawało, tylko rąk). Stabilne, ale wykonywane też w określonym rytmie.


TBC - czyli skrót od Total Body Conditioning - zajęcia wzmacniające mięśnie i poprawiające kondycję. Zazwyczaj z użyciem stepu i/lub hantli. Wykonywane w rytm muzyki. Rzeźbią każdą partię ciała. 


TRX - zajęcia z wykorzystaniem gum podwieszonych na suficie. Wzmacniają każdy mięsień, poprzez pracę z ciężarem ciała. Forma fitnessu poprawiająca sprawność ogólną.


Body Art - połączenie elementów pilatesu i jogi. Odprężające pozycje do relaksującej muzyki, rozciągające i wzmacniające mięśnie, o których istnieniu nawet nie mieliśmy pojęcia! Idealne zajęcia dla osób zestresowanych i spiętych :)


Moja ulubiona forma?

Dla rozrywki Zumba, dla odprężenia BodyArt, natomiast dla rzeźby ABT :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz